Telia bunkrar upp med iPhone 4?

Skrivet av den 18 januari, 2011 kl. 20:30

Ni som hänger med i svängarna vet att det har varit slut på iPhone i hela landet på grund av en global komponentbrist. Detta har påverkat många som har tvingats vänta i över en månad, nu ser det dock ut som om det har vänt?

Ja att konstatera att det har vänt vore en lögn. Beskeden som finns grundar sig egentligen på ett fåtal mail och erfarenheter från kunder hos Telia. Enligt den information som har inkommit meddelar Telia att ett stort lass har kommit in och att normala leveranstider råder, detta är dock inget som är officiellt på TeliaiPhoneBlog ännu.

Om du har hört ryktet eller nyheten också får du gärna slänga in en kommentar!

Författare:

Livsnjutare som utöver iPhoneGuiden sysslar med musik, träning och studier. En viktig ledsaga som alltid är bra att komma ihåg är "Hinder är det du ser när du tar blicken från målet"

11 kommentarer till “Telia bunkrar upp med iPhone 4?”

  1. Daniel

    Kolla på Telias hemsida, där står det just nu att leveranstiden är 1-2 veckor på iphone 4 16gb.
    Vore kul om ni som skriver bloggen kunde kolla upp detta närmare, så era läsare får ett bra svar på det hela :)

    Svara
    • Striem

      Snackade med kundtjänsten nu, dom kan inte svara på leveranstiden så förmodligen är 1-2 veckor deras grundmall som dom kan klicka för när dom inte vet :(

      Svara

Lämna en kommentar

  • (kommer inte att publiceras)