Homescreen Settings – inställningar direkt i hemskärmen

Skrivet av den 19 juni, 2011 kl. 08:49

Ett av dom kanske mest efterlängtade tilläggen har nu kommit till iPhone, iPod och iPad och finns att ladda ner i Cydia Store. Det är Homescreen Settings och precis som namnet avslöjar är det inställningar direkt i hemskärmen.

Med Homescreen Settings kan du ta ut olika element från Inställingar och lägga på din hemskärm. Det innebär att funktioner som Bluetooth och WiFi går att aktivera respektive avaktivera via ”knappar” på Springboard.

Tillägget kostar 1,99 $ men är verkligen något som är efterfrågat och förmodligen kommer det att laddas ner frekvent.

Källa: Cydia [Via]

Författare:

Livsnjutare som utöver iPhoneGuiden sysslar med musik, träning och studier. En viktig ledsaga som alltid är bra att komma ihåg är "Hinder är det du ser när du tar blicken från målet"

6 kommentarer till “Homescreen Settings – inställningar direkt i hemskärmen”

  1. crazzzy

    sweeeeeeeeaat!

    Inge bra att man kan få upp blåtandsenheter direkt på hemskärmen..

    sparar man säkert ja ca 20 sek på…=)

    Svara

Lämna en kommentar

  • (kommer inte att publiceras)