Browser Changer – om du inte är ett fan av Safari

Skrivet av den 11 april, 2011 kl. 16:12

Har du en förkärlek till tredjepartsappar eller gillar du över lag att utforska externa webläsare? Vare sig du är ett fan av Safari eller inte skulle kanske Browser Changer kunna vara något för dig.

Browser Changer är ett tweak i Cydia som ändrar den primära webläsaren i iPhone. Det innebär att du exempelvis kan sätta Skyfire, Opera eller FullScreen som standardwebläsare. Fördelen med det blir att alla inkommande länkar, vare sig det gäller mail, sms eller Facebook öppnas i din förvalda webläsare istället för Safari.

Tillägget är gratis och finns att ladda ner i Cydia.

[Via]

Författare:

Livsnjutare som utöver iPhoneGuiden sysslar med musik, träning och studier. En viktig ledsaga som alltid är bra att komma ihåg är "Hinder är det du ser när du tar blicken från målet"

En kommentar till “Browser Changer – om du inte är ett fan av Safari”

Lämna en kommentar

  • (kommer inte att publiceras)